60 - Ennyi fontot kapok a heti munkámért
59 - napja szálltam le a Bristoli Nemzetközi Reptéren
53 - a házszámunk
45 - nap, és 2011-et írunk...
44 - bejegyzést írtam eddig erre a blogra
30 - Ennyi nap múlva megyek haza. De ki számolja.... :)
28 - Októbernek ezen a napján voltunk horgászni a család fiú/férfitagjaival. Hát nem volt túl eredményes, mint ahogy már leírtam korábban :D
25 - Kb ennyi órát dolgozok egy héten
17 - December ezen napján megyek haza
13 - December 13-án lesz az első szülinap a családban, mióta itt vagyok (Websteré)
12 - Múlt hét szombat este "mindössze" ennyien aludtunk a házban :D
9 - Ennyien lakunk ebben a tanévben a házban, természetesen vendégek nélkül :D
8 - an vagyunk a nyelvsuliban az aupaircsoportban (természetesen csak én vagyok az egyetlen férfi ;))
7 - A Harry Potter 7. részének első fele "Coming soon"...
5 - gyerek van a családban, akiknél aupairkedem
4 - fontba kerül egy FirstDay Ticket, azaz napijegy Bristol 1-es és 2-es zónájában
3.8 - fontba kerül egy return jegy Westbury-on-trym-ből (itt lakom) a városközpontba, tehát szinte megéri mindig a napijegyet megvenni.
2,5 - hetet leszek otthon most karácsony és szilveszter idején :)
1. - ma megfőztem első teljesen önálló csirkepörköltemet. Nem mondok róla véleményt, álljon itt inkább Wolf véleménye: "Excellent" = Kiváló :D
0,5 - A nyelvsuli árának a felét kell fizetnem, mert a felét a család állja.
0 - semmit sem kell a repjegybe fizetni, mert azt is a hostcsaládom állja. Milyen rendesek :)
Remélem tetszett ez a kis rendhagyó bejegyzésem! :D
2010. november 17., szerda
Elmélkedés
Most nem a mai napomról fogok írni, merthát nem mozdultam ki sehova, pihengettem, durvábban mondva döglöttem :D Na jó, délelőtt egy kis vasalás becsúszott, de ennyi.
Szóval egy kicsit most arról írok, hogy milyen is az ittlét, milyen a család, milyenek a gyerekek, stb.
A szülők továbbra is nagyon rendesek velem, sokszor megköszönik a munkámat, vacsorakészítés közben Az anyukaval szoktunk is beszélgetni. Pl. ma is már vacsora után, mikor pakoltunk a konyhában, Az apuka megköszönte, hogy kivasaltam az ingjeit (ma 3 volt btw), mondom nincs mit. Mondja, hogy még szinte jobban vasalok, mint néha Az anyuka :D, kérdezem, Igen?!, mert mondom, pedig utálok vasalni :D:D Igen?!, hát ja :P Mondjuk azt nem fejtettem ki, hogy az előző helyen mennyit kellett vasalnom, hát az utolsó hetekben egy életre megutáltam a másra való vasalást... :D
A gyerekekről szólva azt hiszem úgy a legegyszerűbb, hogyha "időrendben" veszem őket sorra. Tehát kezdjük a legidősebbel, A legidősebb fiúlel. Sajnos még mindig az van, hogy "I'm the legend", "I'm the best", "I'm the master" ("Legenda vagyok", "Én vagyok a legjobb", "Én vagyok a mester"), szóval ha bármi van, de tényleg bármi, egy szar számítógépes játék, vagy akármi, amivel játszik bármelyik másik fiú, és mondjuk nem tudják megcsinálni a feladatot, amit megkéne a játékban, akkor ő nemhogy nem segít, hanem a fentebb említett mondatok variációját mondogatja nekik. És a gyerekek nem veszik túl jónéven ezt, nem tudnak még tűrni annyira, így előbb-utóbb verekedés lesz a dologból... És tényleg az a legrosszabb, hogyha akár csak egy félóráig itthon van egyidőben hétköznap A legidősebb fiú és legalább egyik a másik két fiúból, akkor valami összezördülés törvényszerűen megtörténik... Még néhány hete, amikor beszélgettünk a szülőkkel egy vasárnap estén, már lehet, hogy leírtam a blogon, nem vagyok benne biztos, akkor is mondták, hogy ez az ún. "versenyszellem" mindig is megvolt A legidősebb fiú és legfőképpen A középső fiú között, hogy mindig is le akarta győzni, meg le is akarja, úgyhogy nem mostanában alakult ez ki. Bár mondjuk valahogy ezt kezelni kéne, mert nem tudom, hogy milyen vége lesz ennek. Meghát a természete sem a legjobb a fiúnak, remélhetőleg idővel csak jobb lesz... Mondjuk velem többnyire rendes..., ha éppen nem, akkor egy kicsit keményebben lépek fel, hogy lássa, ki az úr a háznál :)
A második "alany" :) A középső fiú, a középső fiú. Ahogy már említettem, mindennaposak az összetűzések a két nagyobbik fiú között. Mivel nem vagyok ott minden eseménynél, valamit csak hallok, hogy veszekednek, majd verekednek, így nem tudom, hogy éppen mikor ki kezdte, ki ütött először ,stb. Alapjában véve szerintem a fiúk közül neki van a legjobb természete, ő a legsegítőkészebb, úgy akár a konyhában a vacsorakészítésnél, mint a húgainak. Nem egyszer volt olyan, hogy segített összevagdosni valami zöldséget, vagy reszelni a sajtot, vagy akármit a konyhában (igaz, A legidősebb fiú is szokott segíteni, mikor asszem zöldbabot kell csinálni, akkor ő kavargatja). Aztán, pl reggelente is, még van hogy szól 8.20 körül, hogy ideje készülődni, mert 5 perc múlva indulni kell, stb.
A legkisebb fiú, a legkisebb fiú, is örökös "harcban" áll A legidősebb fiúlel :P, így mikor hárman vannak itthon, az külön kihívás :D Szóval A legkisebb fiú: ő egy "kicsit" szétszórt, még nagyon szüksége van "segítségre", tehát hogy valaki mondja neki, hogy mit csináljon, meg ilyenek. Mondjuk még csak 7 éves, így kell még formálódnia, de lesz még ideje.
Essen szó a két kislányról is :) Többnyire jól viselkednek, hogyha csak ketten vannak itthon velem. Az egyik a főnökösködő, mindig megmondja, hogy ki mit csináljon :), ezt már a szülők is elmondták korábban :D (na az már más kérdés, hogy megcsinálja-e az a valaki azt, amit mondott, neki vagy sem :D), illetve szerintem ő a huncutabb a két lány közül :) A másik kislányról az első, ami eszembe jut, hogy mindig megosztja, amije van. Na ez így jó hülyén hangzik, de nem tudom most hirtelen jobban, magyarosabban megfogalmazni :D Szóval ha például van egy zsemléje, még ad belőle a fiúknak is, és a masik kislánynak is. Tehát rendes kislány :)Ahogy már nagyon sokszor leírtam ezelőtt is a blogban, én szeretek itt, a UK-ben, Bristolban lakni (mivel nekem nem kell beleszakadnom a munkába, szerencsére :D). Összehasonlíthatatlanok a magyarországi és az itteni állapotok sajnos :(:S Ami külön tetszik, az az emberek mentalitása, hozzáállása az élethez, a többi emberhez, az, hogy mindig van az emberhez egy-egy kedves szavuk, illetve hogy nem komoran járnak-kelnek az utcán, hanem akár vadidegenként is rámosolyognak az emberre. Hát, tegyük a szívünkre a kezünket! Így van ez otthon, Magyarországon? :S .... A kérdés költői...
[Image]
Természetesen azért lehetne jobb is az ittlét. Nem azt mondom, hogy rossz, csak néha, főleg hétköznaponként (főként kedden és csütörtökön) eléggé unatkozom, főleg ha rossz az idő, mert akkor még ki se lehet mozdulni itthonról :S Jó lenne, csak úgy egyszer-kétszer összefutni a barátokkal, beülni vhová, inni vmit és beszélgetni. Azt nem mondom, hogy már elfelejtettem magyarul beszélni :D, mert nem, bár az agyam kb teljesen átállt mostmár az angol gondolkodásmódra, tehát hogy angolul gondolkodom, nem úgy, hogy magyarul gondolom, hogy mit kéne mondani, és még "gyorsan" lefordítom angolra, hanem egyből angolul jutnak eszembe a dolgok. Ez kb 95%-ban így van.
[Image]
Már többször átszámoltam, hogy még így is, hogy mindössze Ł60-ot kapok hetente zsebpénz gyanánt, elég jól járok, igaz félretenni elég nehéz, már ha szocializálódni akarok, és miért ne akarnék?! :) A Ł60/hét kevésnek tűnhet, bevallom, nem is túl sok, viszont nekem ebből a Ł60-ból nem kell a repjegyemre költeni, illetve a nyelviskolának is csak a felét kell(ett) fizetnem. Ahogy így osztottam, szoroztam, hetekre lebontva a repjegy (és a coach=távolsági busz) árát (ez Ł189+Ł41=Ł230), valamint a nyelviskola rájuk eső részét (kb Ł110, már nem emlékszem pontosan +-Ł5 lehet ez eltérés), kb Ł88-89/hét-re jönne ki a zsebpénz. Az előző évben, az előző családnál heti Ł90-t kaptam, viszont ott nekem kellett fizetnem a repjegyemet, és a nyelvsuli teljes költségét, tehát nagyvonalakban ugyanott vagyok, mint tavaly. Igaz, nagy negatívum, hogy nagyon drága a tömegközlekedés. Főleg egy aupair pénztárcájához. Egy napijegy Ł4-ba kerül itt Bristol 1-es és 2-es zónájában. Azért írok napijegyet, mert nekem egy return jegy Westbury-on-trym-ből a City Centre-be Ł3.8-ba kerül, így már inkább érdemes megvenni a napijegyet, főleg ha tudom, hogy többször is utazni fogok azon a napon. Mivel nekem hetente 3-szor van nyelvsuli, és ha "véletlenül" rossz az idő, tehát esik, vagy nagyon-nagy a szél, stb, akkor kénytelen vagyok buszozni. Amúgy meg bicajozok (olyan kondim lesz az itteni emelkedőktől, hogy otthon meg sem fogom érezni az alföldi bicajozást :D). Szóval, ha mindhárom nyelvsulis napon esik az eső, az már Ł12 mínusz, és még nem is csináltam semmit, leszámítva a nyelvsulit, ahova amúgy szeretek járni :) Tehát amikor csak tehetem, bicajozok a városközpontba. Eddig mindössze kétszer áztam el hazafelé a nyelvsuliból :D, de akkor is úgy, hogy délelőtt, még nagyon jó idő volt, mikor mentem a suliba, aztán délutánra borult be, és esett is egy kicsit.
Szumma szummarum: én nagyon szeretek itt élni, leszámítva a néhány negatívumot, de természetesen semmi sem lehet tökéletes. Én úgy vagyok mindennel, hogy mindenben a pozitívumot keresem, optimistán tekintek a jövőbe, mindenkire. Mindenki úgy érzi magát, amilyen ember, szerintem. Ha mindenben a negatívat látja az ember, akkor úgy éli meg az életét, hogy enyhén nem lesz boldog, sokkal inkább pesszimista és boldogtalan. Nekem nem ez a célom :D ;)
Most látom, hogy elég tömény lett ez a bejegyzés, így szúrok be néhány képet :D
Szóval egy kicsit most arról írok, hogy milyen is az ittlét, milyen a család, milyenek a gyerekek, stb.
A szülők továbbra is nagyon rendesek velem, sokszor megköszönik a munkámat, vacsorakészítés közben Az anyukaval szoktunk is beszélgetni. Pl. ma is már vacsora után, mikor pakoltunk a konyhában, Az apuka megköszönte, hogy kivasaltam az ingjeit (ma 3 volt btw), mondom nincs mit. Mondja, hogy még szinte jobban vasalok, mint néha Az anyuka :D, kérdezem, Igen?!, mert mondom, pedig utálok vasalni :D:D Igen?!, hát ja :P Mondjuk azt nem fejtettem ki, hogy az előző helyen mennyit kellett vasalnom, hát az utolsó hetekben egy életre megutáltam a másra való vasalást... :D
A gyerekekről szólva azt hiszem úgy a legegyszerűbb, hogyha "időrendben" veszem őket sorra. Tehát kezdjük a legidősebbel, A legidősebb fiúlel. Sajnos még mindig az van, hogy "I'm the legend", "I'm the best", "I'm the master" ("Legenda vagyok", "Én vagyok a legjobb", "Én vagyok a mester"), szóval ha bármi van, de tényleg bármi, egy szar számítógépes játék, vagy akármi, amivel játszik bármelyik másik fiú, és mondjuk nem tudják megcsinálni a feladatot, amit megkéne a játékban, akkor ő nemhogy nem segít, hanem a fentebb említett mondatok variációját mondogatja nekik. És a gyerekek nem veszik túl jónéven ezt, nem tudnak még tűrni annyira, így előbb-utóbb verekedés lesz a dologból... És tényleg az a legrosszabb, hogyha akár csak egy félóráig itthon van egyidőben hétköznap A legidősebb fiú és legalább egyik a másik két fiúból, akkor valami összezördülés törvényszerűen megtörténik... Még néhány hete, amikor beszélgettünk a szülőkkel egy vasárnap estén, már lehet, hogy leírtam a blogon, nem vagyok benne biztos, akkor is mondták, hogy ez az ún. "versenyszellem" mindig is megvolt A legidősebb fiú és legfőképpen A középső fiú között, hogy mindig is le akarta győzni, meg le is akarja, úgyhogy nem mostanában alakult ez ki. Bár mondjuk valahogy ezt kezelni kéne, mert nem tudom, hogy milyen vége lesz ennek. Meghát a természete sem a legjobb a fiúnak, remélhetőleg idővel csak jobb lesz... Mondjuk velem többnyire rendes..., ha éppen nem, akkor egy kicsit keményebben lépek fel, hogy lássa, ki az úr a háznál :)
A második "alany" :) A középső fiú, a középső fiú. Ahogy már említettem, mindennaposak az összetűzések a két nagyobbik fiú között. Mivel nem vagyok ott minden eseménynél, valamit csak hallok, hogy veszekednek, majd verekednek, így nem tudom, hogy éppen mikor ki kezdte, ki ütött először ,stb. Alapjában véve szerintem a fiúk közül neki van a legjobb természete, ő a legsegítőkészebb, úgy akár a konyhában a vacsorakészítésnél, mint a húgainak. Nem egyszer volt olyan, hogy segített összevagdosni valami zöldséget, vagy reszelni a sajtot, vagy akármit a konyhában (igaz, A legidősebb fiú is szokott segíteni, mikor asszem zöldbabot kell csinálni, akkor ő kavargatja). Aztán, pl reggelente is, még van hogy szól 8.20 körül, hogy ideje készülődni, mert 5 perc múlva indulni kell, stb.
A legkisebb fiú, a legkisebb fiú, is örökös "harcban" áll A legidősebb fiúlel :P, így mikor hárman vannak itthon, az külön kihívás :D Szóval A legkisebb fiú: ő egy "kicsit" szétszórt, még nagyon szüksége van "segítségre", tehát hogy valaki mondja neki, hogy mit csináljon, meg ilyenek. Mondjuk még csak 7 éves, így kell még formálódnia, de lesz még ideje.
Essen szó a két kislányról is :) Többnyire jól viselkednek, hogyha csak ketten vannak itthon velem. Az egyik a főnökösködő, mindig megmondja, hogy ki mit csináljon :), ezt már a szülők is elmondták korábban :D (na az már más kérdés, hogy megcsinálja-e az a valaki azt, amit mondott, neki vagy sem :D), illetve szerintem ő a huncutabb a két lány közül :) A másik kislányról az első, ami eszembe jut, hogy mindig megosztja, amije van. Na ez így jó hülyén hangzik, de nem tudom most hirtelen jobban, magyarosabban megfogalmazni :D Szóval ha például van egy zsemléje, még ad belőle a fiúknak is, és a masik kislánynak is. Tehát rendes kislány :)Ahogy már nagyon sokszor leírtam ezelőtt is a blogban, én szeretek itt, a UK-ben, Bristolban lakni (mivel nekem nem kell beleszakadnom a munkába, szerencsére :D). Összehasonlíthatatlanok a magyarországi és az itteni állapotok sajnos :(:S Ami külön tetszik, az az emberek mentalitása, hozzáállása az élethez, a többi emberhez, az, hogy mindig van az emberhez egy-egy kedves szavuk, illetve hogy nem komoran járnak-kelnek az utcán, hanem akár vadidegenként is rámosolyognak az emberre. Hát, tegyük a szívünkre a kezünket! Így van ez otthon, Magyarországon? :S .... A kérdés költői...
[Image]
Természetesen azért lehetne jobb is az ittlét. Nem azt mondom, hogy rossz, csak néha, főleg hétköznaponként (főként kedden és csütörtökön) eléggé unatkozom, főleg ha rossz az idő, mert akkor még ki se lehet mozdulni itthonról :S Jó lenne, csak úgy egyszer-kétszer összefutni a barátokkal, beülni vhová, inni vmit és beszélgetni. Azt nem mondom, hogy már elfelejtettem magyarul beszélni :D, mert nem, bár az agyam kb teljesen átállt mostmár az angol gondolkodásmódra, tehát hogy angolul gondolkodom, nem úgy, hogy magyarul gondolom, hogy mit kéne mondani, és még "gyorsan" lefordítom angolra, hanem egyből angolul jutnak eszembe a dolgok. Ez kb 95%-ban így van.
[Image]
Már többször átszámoltam, hogy még így is, hogy mindössze Ł60-ot kapok hetente zsebpénz gyanánt, elég jól járok, igaz félretenni elég nehéz, már ha szocializálódni akarok, és miért ne akarnék?! :) A Ł60/hét kevésnek tűnhet, bevallom, nem is túl sok, viszont nekem ebből a Ł60-ból nem kell a repjegyemre költeni, illetve a nyelviskolának is csak a felét kell(ett) fizetnem. Ahogy így osztottam, szoroztam, hetekre lebontva a repjegy (és a coach=távolsági busz) árát (ez Ł189+Ł41=Ł230), valamint a nyelviskola rájuk eső részét (kb Ł110, már nem emlékszem pontosan +-Ł5 lehet ez eltérés), kb Ł88-89/hét-re jönne ki a zsebpénz. Az előző évben, az előző családnál heti Ł90-t kaptam, viszont ott nekem kellett fizetnem a repjegyemet, és a nyelvsuli teljes költségét, tehát nagyvonalakban ugyanott vagyok, mint tavaly. Igaz, nagy negatívum, hogy nagyon drága a tömegközlekedés. Főleg egy aupair pénztárcájához. Egy napijegy Ł4-ba kerül itt Bristol 1-es és 2-es zónájában. Azért írok napijegyet, mert nekem egy return jegy Westbury-on-trym-ből a City Centre-be Ł3.8-ba kerül, így már inkább érdemes megvenni a napijegyet, főleg ha tudom, hogy többször is utazni fogok azon a napon. Mivel nekem hetente 3-szor van nyelvsuli, és ha "véletlenül" rossz az idő, tehát esik, vagy nagyon-nagy a szél, stb, akkor kénytelen vagyok buszozni. Amúgy meg bicajozok (olyan kondim lesz az itteni emelkedőktől, hogy otthon meg sem fogom érezni az alföldi bicajozást :D). Szóval, ha mindhárom nyelvsulis napon esik az eső, az már Ł12 mínusz, és még nem is csináltam semmit, leszámítva a nyelvsulit, ahova amúgy szeretek járni :) Tehát amikor csak tehetem, bicajozok a városközpontba. Eddig mindössze kétszer áztam el hazafelé a nyelvsuliból :D, de akkor is úgy, hogy délelőtt, még nagyon jó idő volt, mikor mentem a suliba, aztán délutánra borult be, és esett is egy kicsit.
Szumma szummarum: én nagyon szeretek itt élni, leszámítva a néhány negatívumot, de természetesen semmi sem lehet tökéletes. Én úgy vagyok mindennel, hogy mindenben a pozitívumot keresem, optimistán tekintek a jövőbe, mindenkire. Mindenki úgy érzi magát, amilyen ember, szerintem. Ha mindenben a negatívat látja az ember, akkor úgy éli meg az életét, hogy enyhén nem lesz boldog, sokkal inkább pesszimista és boldogtalan. Nekem nem ez a célom :D ;)
Most látom, hogy elég tömény lett ez a bejegyzés, így szúrok be néhány képet :D
2010. november 15., hétfő
Szokásos hétfő
Vagyis majdnem szokásos hétfő. Az idő továbbra is hagy "némi" kívánnivalót maga után. Konkrétan k.rva hideg van, reggel meg főleg az volt, 0°C-nál nem volt több :S, külön élmény volt ilyen jó időben :D kísérni a gyerekeket a suliba. Otthon meg 20°C körül van a hőmérséklet, hát lehangoló :(, és a "legjobb" az lesz az egészben, hogy mikorra megyek haza, már biztos, hogy otthon lesz hidegebb :D
Fátylat rá, bár nem lesz könnyű, mert most éjszaka sem lesz sokkal melegebb :P :D
Mivel mindig, minden nap nézek időjárás-előrejelzést, és így tettem tegnap este is, és mindig a BBC honlapján nézem, ott azt írták, hogy kb délutánig, sötétedésig nagy köd lesz, de ennek a városban szerencsére semmi látható jele nem volt :)
Így természetesen biciklivel mentem suliba, igaz, nem volt az a nászéjszakai forróság a bicajon se :D:P Még suli előtt beugrottam a WHSmith-be, ahol vettem radírt, mert múlt héten eltűnt a jó kis, több éves radírom :D, és ugye arra mindig szükség van :) Mint utóbb, az órán, kiderült, nem is tűnt el, hanem Jasminnál volt :):P Naughty girl.... :D Az óra ismét csak jó volt, már leírtam egy párszor :D, de most szeretek suliba járni. Egyrészt sokat beszélek ott angolul, másrészt jó a társaság, harmadrészt egy kis kikapcsolódás a hétköznapokban is :)
Majd suli után mentem a suliba :D, természetesen a gyerekeket felszedni :D Mint megtudtam, A középső fiúnek pont focimeccse volt a suliban, és a többi gyerek nézni akarta, így maradtunk a végéig. Végül 2-0-ra nyertek a shirehamptoni hasonlókorú csapat ellen, azaz 5.-esek ellen :)
Hazajöttünk, egy kb egyórával a szokásos érkezéshez képest később, de nem igazán zavart engem :D A legkisebb fiú egyből a Wii-n akart játszani, de mondtam neki, hogy előbb a hangszereken játsszon egy kicsit, aztán ha nincs házija, akkor mehet. Elég hamar letudta a zenélést... A lányok is menni akartak, legalábbis nézni, ahogy Wil játszik, de mivel pont ettek, így bezártam az összes ajtót, és kivittem őket a conservatoryba, és betettem a székükbe, ülve egyenek már :P Aztán még olvastunk, mert ugye azt is kell velük, és néhány perccel 5 után már ők is a nappaliban voltak A legkisebb fiúnal, és nemsokkal később Az anyuka is hazaért.
Pizzát csináltunk, de most teljesen házi készítésűt, tehát még a tésztát is Az anyuka állította össze, meg minden feltétet, amit ráraktunk, mi készítettünk el. Közben beszélgettünk, mondtam, hogy jövőhéten pénteken lesz az utolsó angolórám ebben a term-ben, erre kérdezte, hogy januárban lesz-e, mondom valszeg lesz, és menni is szeretnék. És ha már ilyen jó alkalom nyílt rá, megkérdeztem, hogy annak a tanfolyamdíjnak a felét is fizetik-e? Nem tudta, azt mondta, hogy majd megkérdezi Az apukatól, hogy mit beszéltünk, de majd rávezetem őket, hogy igen :D
A szerdai tenisz is szóbakerült, vagyishogy mostantól nem fog járni A legkisebb fiú, mivel Laura ilyenkor kb 5-ig van suliban, így pont nem megoldható, hogy valaki legyen a lányokkal abban az 1 órában, amíg én A legkisebb fiúnal vagyok teniszen. Így már most szerdán sem fogunk menni A legkisebb fiúnal. Így egyből mondtam, hogy akkor szerdára már van is ötletem, hogy mit akarok csinálni vacsira. Mivel Laura nem lesz itthon, csak 5 után, így magamtól döntök :D, és a választás természetesen a jó kis pörköltre esett :D Teljesen egyedül még nem csináltam, de menni fog! ;) Mindent meg lehet csinálni! :)
Az este eddigi részéről annyit, hogy még nagyban a konyhában szedtem ki a tiszta edényeket a mosogatógépből, mikoris száguld el mellettem Az apuka, és mondja, hogy a fürdőszobájukban lejött a falról a fűtőtest!!!, és ott fogja Az anyuka :P Kérdeztem, hogy kell-e segítség, de azt mondta, hogy megoldják, így biztos sikerült valamit csinálni, mert azóta Az anyuka már itt gitározik a play/working room-ban. :)
Jóéjt
Fátylat rá, bár nem lesz könnyű, mert most éjszaka sem lesz sokkal melegebb :P :D
Mivel mindig, minden nap nézek időjárás-előrejelzést, és így tettem tegnap este is, és mindig a BBC honlapján nézem, ott azt írták, hogy kb délutánig, sötétedésig nagy köd lesz, de ennek a városban szerencsére semmi látható jele nem volt :)
Így természetesen biciklivel mentem suliba, igaz, nem volt az a nászéjszakai forróság a bicajon se :D:P Még suli előtt beugrottam a WHSmith-be, ahol vettem radírt, mert múlt héten eltűnt a jó kis, több éves radírom :D, és ugye arra mindig szükség van :) Mint utóbb, az órán, kiderült, nem is tűnt el, hanem Jasminnál volt :):P Naughty girl.... :D Az óra ismét csak jó volt, már leírtam egy párszor :D, de most szeretek suliba járni. Egyrészt sokat beszélek ott angolul, másrészt jó a társaság, harmadrészt egy kis kikapcsolódás a hétköznapokban is :)
Majd suli után mentem a suliba :D, természetesen a gyerekeket felszedni :D Mint megtudtam, A középső fiúnek pont focimeccse volt a suliban, és a többi gyerek nézni akarta, így maradtunk a végéig. Végül 2-0-ra nyertek a shirehamptoni hasonlókorú csapat ellen, azaz 5.-esek ellen :)
Hazajöttünk, egy kb egyórával a szokásos érkezéshez képest később, de nem igazán zavart engem :D A legkisebb fiú egyből a Wii-n akart játszani, de mondtam neki, hogy előbb a hangszereken játsszon egy kicsit, aztán ha nincs házija, akkor mehet. Elég hamar letudta a zenélést... A lányok is menni akartak, legalábbis nézni, ahogy Wil játszik, de mivel pont ettek, így bezártam az összes ajtót, és kivittem őket a conservatoryba, és betettem a székükbe, ülve egyenek már :P Aztán még olvastunk, mert ugye azt is kell velük, és néhány perccel 5 után már ők is a nappaliban voltak A legkisebb fiúnal, és nemsokkal később Az anyuka is hazaért.
Pizzát csináltunk, de most teljesen házi készítésűt, tehát még a tésztát is Az anyuka állította össze, meg minden feltétet, amit ráraktunk, mi készítettünk el. Közben beszélgettünk, mondtam, hogy jövőhéten pénteken lesz az utolsó angolórám ebben a term-ben, erre kérdezte, hogy januárban lesz-e, mondom valszeg lesz, és menni is szeretnék. És ha már ilyen jó alkalom nyílt rá, megkérdeztem, hogy annak a tanfolyamdíjnak a felét is fizetik-e? Nem tudta, azt mondta, hogy majd megkérdezi Az apukatól, hogy mit beszéltünk, de majd rávezetem őket, hogy igen :D
A szerdai tenisz is szóbakerült, vagyishogy mostantól nem fog járni A legkisebb fiú, mivel Laura ilyenkor kb 5-ig van suliban, így pont nem megoldható, hogy valaki legyen a lányokkal abban az 1 órában, amíg én A legkisebb fiúnal vagyok teniszen. Így már most szerdán sem fogunk menni A legkisebb fiúnal. Így egyből mondtam, hogy akkor szerdára már van is ötletem, hogy mit akarok csinálni vacsira. Mivel Laura nem lesz itthon, csak 5 után, így magamtól döntök :D, és a választás természetesen a jó kis pörköltre esett :D Teljesen egyedül még nem csináltam, de menni fog! ;) Mindent meg lehet csinálni! :)
Az este eddigi részéről annyit, hogy még nagyban a konyhában szedtem ki a tiszta edényeket a mosogatógépből, mikoris száguld el mellettem Az apuka, és mondja, hogy a fürdőszobájukban lejött a falról a fűtőtest!!!, és ott fogja Az anyuka :P Kérdeztem, hogy kell-e segítség, de azt mondta, hogy megoldják, így biztos sikerült valamit csinálni, mert azóta Az anyuka már itt gitározik a play/working room-ban. :)
Jóéjt
2010. november 14., vasárnap
Hétvége
Na, szóval ahogy az előző bejegyzés végén írtam, szombaton nem nagyon voltam itthon, mert a városközpontban találkoztam néhány aupairrel, illetve voltam moziban is.
8-ra állítottam a telefont, hogy felkeljek 8.30 körül :D:P, mivel ismerem magamat, és kell (legalább) fél óra, hogy kikeljek az ágyból reggelente. Nahát ebből az lett, hogy 9.05-kor pillantottam a telóra, és hát ekkor már gyorsan kellett kelni, mert a buszhoz el kellett indulni 9.45-kor, hogy biztosan elérjem, illetve ez alatt a 40 perc alatt zuhanyozás, borotválkozás és reggelizés volt a program. Elég jól ment minden, igaz, hogy a kereszteződésben láttam a buszt elsuhanni :P, de mivel azt is láttam, hogy várnak a buszmegállóban hárman a buszra, így még láttam esélyt, hogy elérjem :D Átszlalomoztam a kocsik között, majd futottam a busz után. Mire odaértem, pont becsukta a sofőr az ajtót, de szerencsére még észrevett, úgyhogy kinyitotta, így sikeresen elértem a buszt, így odaértem a buszállomásra, még 10.30 előtt, hogy talizzunk Esztivel.
Majd miután megérkezett, elmentünk a városközpontban található világháborús emlékműhöz, ahol Eszti elhelyezett egy rózsát, mivel az apukájának tegnap volt a születésnapja, és megkérte még mielőt kijött Angliába, hogyha lát valahol világháborús emlékművet, helyezzen el rajta az ő kedvéért egy szál virágot.
Ezt követően a Primark felé vettük az irányt, mivel 11.15-re beszélte meg Pavlával, egy cseh aupairlánnyal, aki Weston-super-Mare-ben lakik, hogy találkozunk a bejárat előtt. Megbeszéltük, hogy kb egy óra múlva talizunk a bejáratnál. Széjjelnéztem, és vettem néhány dolgot: magamnak egy vékonyabb pulóvert, és egy pólót, illetve 3 ember ajándéka is meglett karácsonyra ;):) Miután végeztünk, a Starbucks felé vettük az irányt, ahol én, szokásomhoz híven, cappuccinót ittam. Pavla egyébként kb egy hónap múlva megy haza végleg Csehországba, mivel tavaly decemberben érkezett, és most telt le az egy éve.
A következő megálló a Cabot Circus volt, illetve útközben még betértünk egy-két üzletbe, cipő és ajándék ügyében, kisebb-nagyobb sikerrel jártunk :) Eszti kabátot szeretett volna venni, de sajnos nem járt sikerrel. Majd bementünk az O2-ba, hogy feltöltse a telefonját, majd felhívta az apukáját, és boldog születésnapot kívánt neki :)
Ezután mondtam a lányoknak, hogy én 2.30-ra megbeszéltem, hogy találkozok még másokkal is, így szétváltak az útjaink :) Írt sms-t Maggie, hogy merre vagyok, mert ők (Maggie és Jessica) már ott vannak a Hippodrome-nál, és rám várnak. Írtam neki, hogy én a shopping area-ban vagyok, majd elindultam a Hippodrome felé, majd útközben találkoztam velük.
Beültünk a Costába a Cabot Circus-ben, vagyis inkább kiültünk, mert bent nem volt elég hely :P Beszélgettünk, cappuccino-csokis süti volt az akkori menüm :D, de a vége felé már elkezdett fázni a lábam!, pedig ismét csak két pár zokni volt rajtam :D
Maggie a nyomtatóba akart patront venni, és pont megláttuk a PCWorld nevű boltot, így benéztünk, és találtunk is megfelelő patront, így mission: completed :D Majd ezután néhány boltba benéztünk, de mivel a lányoknak nem volt pénze :P, így nem vettek semmit, csak széjjelnéztek :) És már nekem lassan mennem kellett, hogy időben odaérjek a moziba, nehogy lekéssem a film elejét :P
A mozi, ahova tegnap mentünk, Henleaze városrészben van, ez az eddigiek közül a legközelebbi mozi hozzánk, és nem elhanyagolható módon a legolcsóbb is:P, mivel a Cabot Circus-ben lévő Showcase Cinema de Lux-ban Ł7.60 egy jegy, az Odeon-ban Ł6.50, és itt, az Orpheus Cinemában Ł4.95 volt a jegy.
Jó kis film volt a Due Date, Robert Downey Jr-ral és Zach Galifianakis-szal a főszerepben, bár volt benne egy két durva poén :P De mindenképpen a jó filmek közül való. És hát láttuk a film előtt a Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 előzetesét, és meg is beszéltük, hogy mivel jövőhét szombaton egyikünk sem ér rá, így vasárnap délután nézzük majd meg a filmet ugyanitt :), valószínűleg :P
Pont vacsora közben értem haza, így én is csatlakoztam hozzájuk. Itt volt már a két barát, akik ma reggel utaztak tovább Portugáliába. Igazából alig beszélgettem velük, mert jöttem a szobámba, miután végeztünk a vacsorával, elég fáradt voltam. De azért még megnéztem az X-Factort :D Természetesen a britet :)
Mára azt beszéltük meg Micollal, hogy megyünk délelőtt Glastonbury-be, de reggel felkelés után elkezdett folyni az orrom, és nem is csillapodott az indulásig, így írtam neki, hogy nagyon sajnálom, de én így, folyó orral :S, nem tudok menni ma, mert csak szenvedés lenne :P:S Majd jövőhéten összehozunk valami progit, remélhetőleg a többiekkel együtt :) Majd 7.30 körül visszafeküdtem, és egészen délig aludtam :P Majd jó bőséges reggelit/ebédet ettem, és már itt is volt a Forma 1 Abu Dzabi Nagydíjnak az ideje (13.00). Hát elég unalmas futam volt, és a végén Vettel lett a világbajnok.
Azóta megnéztem a tvben egy Friends-részt, most pedig a The Simpsons megy, azt nézem/hallgatom.
Röviden ennyit a hétvégéről...
8-ra állítottam a telefont, hogy felkeljek 8.30 körül :D:P, mivel ismerem magamat, és kell (legalább) fél óra, hogy kikeljek az ágyból reggelente. Nahát ebből az lett, hogy 9.05-kor pillantottam a telóra, és hát ekkor már gyorsan kellett kelni, mert a buszhoz el kellett indulni 9.45-kor, hogy biztosan elérjem, illetve ez alatt a 40 perc alatt zuhanyozás, borotválkozás és reggelizés volt a program. Elég jól ment minden, igaz, hogy a kereszteződésben láttam a buszt elsuhanni :P, de mivel azt is láttam, hogy várnak a buszmegállóban hárman a buszra, így még láttam esélyt, hogy elérjem :D Átszlalomoztam a kocsik között, majd futottam a busz után. Mire odaértem, pont becsukta a sofőr az ajtót, de szerencsére még észrevett, úgyhogy kinyitotta, így sikeresen elértem a buszt, így odaértem a buszállomásra, még 10.30 előtt, hogy talizzunk Esztivel.
Majd miután megérkezett, elmentünk a városközpontban található világháborús emlékműhöz, ahol Eszti elhelyezett egy rózsát, mivel az apukájának tegnap volt a születésnapja, és megkérte még mielőt kijött Angliába, hogyha lát valahol világháborús emlékművet, helyezzen el rajta az ő kedvéért egy szál virágot.
Ezt követően a Primark felé vettük az irányt, mivel 11.15-re beszélte meg Pavlával, egy cseh aupairlánnyal, aki Weston-super-Mare-ben lakik, hogy találkozunk a bejárat előtt. Megbeszéltük, hogy kb egy óra múlva talizunk a bejáratnál. Széjjelnéztem, és vettem néhány dolgot: magamnak egy vékonyabb pulóvert, és egy pólót, illetve 3 ember ajándéka is meglett karácsonyra ;):) Miután végeztünk, a Starbucks felé vettük az irányt, ahol én, szokásomhoz híven, cappuccinót ittam. Pavla egyébként kb egy hónap múlva megy haza végleg Csehországba, mivel tavaly decemberben érkezett, és most telt le az egy éve.
A következő megálló a Cabot Circus volt, illetve útközben még betértünk egy-két üzletbe, cipő és ajándék ügyében, kisebb-nagyobb sikerrel jártunk :) Eszti kabátot szeretett volna venni, de sajnos nem járt sikerrel. Majd bementünk az O2-ba, hogy feltöltse a telefonját, majd felhívta az apukáját, és boldog születésnapot kívánt neki :)
Ezután mondtam a lányoknak, hogy én 2.30-ra megbeszéltem, hogy találkozok még másokkal is, így szétváltak az útjaink :) Írt sms-t Maggie, hogy merre vagyok, mert ők (Maggie és Jessica) már ott vannak a Hippodrome-nál, és rám várnak. Írtam neki, hogy én a shopping area-ban vagyok, majd elindultam a Hippodrome felé, majd útközben találkoztam velük.
Beültünk a Costába a Cabot Circus-ben, vagyis inkább kiültünk, mert bent nem volt elég hely :P Beszélgettünk, cappuccino-csokis süti volt az akkori menüm :D, de a vége felé már elkezdett fázni a lábam!, pedig ismét csak két pár zokni volt rajtam :D
Maggie a nyomtatóba akart patront venni, és pont megláttuk a PCWorld nevű boltot, így benéztünk, és találtunk is megfelelő patront, így mission: completed :D Majd ezután néhány boltba benéztünk, de mivel a lányoknak nem volt pénze :P, így nem vettek semmit, csak széjjelnéztek :) És már nekem lassan mennem kellett, hogy időben odaérjek a moziba, nehogy lekéssem a film elejét :P
A mozi, ahova tegnap mentünk, Henleaze városrészben van, ez az eddigiek közül a legközelebbi mozi hozzánk, és nem elhanyagolható módon a legolcsóbb is:P, mivel a Cabot Circus-ben lévő Showcase Cinema de Lux-ban Ł7.60 egy jegy, az Odeon-ban Ł6.50, és itt, az Orpheus Cinemában Ł4.95 volt a jegy.
Jó kis film volt a Due Date, Robert Downey Jr-ral és Zach Galifianakis-szal a főszerepben, bár volt benne egy két durva poén :P De mindenképpen a jó filmek közül való. És hát láttuk a film előtt a Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 előzetesét, és meg is beszéltük, hogy mivel jövőhét szombaton egyikünk sem ér rá, így vasárnap délután nézzük majd meg a filmet ugyanitt :), valószínűleg :P
Pont vacsora közben értem haza, így én is csatlakoztam hozzájuk. Itt volt már a két barát, akik ma reggel utaztak tovább Portugáliába. Igazából alig beszélgettem velük, mert jöttem a szobámba, miután végeztünk a vacsorával, elég fáradt voltam. De azért még megnéztem az X-Factort :D Természetesen a britet :)
Mára azt beszéltük meg Micollal, hogy megyünk délelőtt Glastonbury-be, de reggel felkelés után elkezdett folyni az orrom, és nem is csillapodott az indulásig, így írtam neki, hogy nagyon sajnálom, de én így, folyó orral :S, nem tudok menni ma, mert csak szenvedés lenne :P:S Majd jövőhéten összehozunk valami progit, remélhetőleg a többiekkel együtt :) Majd 7.30 körül visszafeküdtem, és egészen délig aludtam :P Majd jó bőséges reggelit/ebédet ettem, és már itt is volt a Forma 1 Abu Dzabi Nagydíjnak az ideje (13.00). Hát elég unalmas futam volt, és a végén Vettel lett a világbajnok.
Azóta megnéztem a tvben egy Friends-részt, most pedig a The Simpsons megy, azt nézem/hallgatom.
Röviden ennyit a hétvégéről...
2010. november 12., péntek
Esik
Ma, röviden összefoglalva, szar idő volt :S:P Már reggel is, mikor kísértem a gyerekeket a suliba, esett az eső.
Aztán a délelőtt nem úgy jött össze, ahogy terveztem, mert tegnap este úgy gondoltam, hogy délelőtt tanulok, dehát összepakoltam a konyhában, majd felsepregettem, kiteregettem, majd mielőtt indultam nyelvsuliba, felmostam a konyhát, étkezőt, előszobát; ezek között volt kb 30 percem, így akkor meg ettem, és megnéztem a legújabb Rules of Engagement-részt. Hát, nálam még mindig ez a Nr 1 sitcom a maiak közül :)
Az esőnek "hála" ma busszal mentem suliba. A suli jó volt, már csak két hetem van ott idén, kérdezte is Monica, a tanárunk, hogy ki szeretne majd járni jövőre is, illetve ki szeretne akár nyelvvizsgát is tenni. Én jelentkeztem mindkettőre, majd jövőhéten megkérdezem, hogysmint várhatóak a dolgok. Igaz, hogy úgy kérdezte, hogy ki szeretne majd FCE-vizsgát tenni, én meg jelentkeztem, de hát nekem a CAE lenne az igazi kihívás, mert az FCE-t simán leraknám akár most azonnal. Most nem nagyképűségből írom ezt, de tényleg így van. A feladatokban, amik ilyen vizsgafeladatminták, azokban 1-2-t is alig hibázok, és ezen a vizsgán is 60%-nak kell meglennie, úgyhogy ez simán meglenne.
Tehát még 2 hétig járok majd suliba, aztán a hazamenetelemig hátralévő további 3 hétben nem. Hát érdekes lesz, hogy hétfőn, szerdán és pénteken is lesz egy csomó időm. Mindegy, ezt is ki kell próbálni :D
Nyelvsuliból kilépve ismét eső fogadott, áááh, így ismét használhattam a kölcsönvett esernyőmet :D A buszról leszállva bementem a Co-operative nevű boltba, vettem két croissant-t, illetve két zacskó chips-et :P A croissant-okat megettem, mire a suliba értem, a chips meg kell, hogy legyen :D:D
Tehát, az eső továbbra sem csitult, így "nagyszerű" időben mentünk haza :S:S:S Külön jó pénteken, hogy 15.45-re jön Mervyn a dob- és gitártanár, vagy röviden zenetanár :D, így egy kicsit sietni kéne haza. Dehát ugye a lányok általában szeretnek "tökölni" :D, a könyv kicserélése is beletelik egy kis időbe, meg általában ők jönnek ki a suliból az utolsók között :P, így sosem tudunk hamar elindulni haza. De sebaj. Most is A középső fiúnek odaadtam a kulcsomat, hogy menjen előre, hogyha jön Mervyn, valaki legyen otthon, mivel A középső fiú bicajjal jár, így neki még gyorsabb volt.
Ja, amúgy elég viccesen nézhettem ki, mivel ma ismét "sharing day" volt, tehát vittek valamit a suliba, amivel játszottak, éshát a lányok természetesen két jelmezt vittek, aminek jó nagy csomója van :D és amit hazafelé a jó öreg aupairnek kell cipelnie :P Tehát nem kevesebbet cipeltem, mint két könyvtáskát, a két jelmezt két ilyen kicsi hátitáskában, az egyikük tornaszatyrát és a két ebédes tatyót, plusz még az esernyőmet, és ezt mindet egy kézben, mert jobbnak láttam szabadon hagyni az egyik kezemet, mert az út mellett jobb, ha legalább az egyikük kezét fogom :)
Na, végül sikeresen hazaértünk, totálisan megázva :S De ami örömteli, hogy a Primark-ban vásárolt széldzsekim kiállta a próbát, ugyanis tényleg vízálló!!! Úgyhogy pöpec :D;) Mikor hazaértünk, pont ott állt már az ajtóban Mervyn, majd nem sokkal később Laura is hazaért, 5 percen belül hozzánk képest. Gyorsan átöltöztem, a nadrágot levettem, rádobtam a fűtőtestre, aztán felszaladtam a lányokhoz.
Megcsináltuk előbb A legkisebb fiú háziját, majd olvastam a lányokkal, közben a legkisebb fiú elkezdett a Wii-n játszani, majd olyan 5 óra tájban a lányok is csatlakoztak hozzá, vagyis legalább a nézésben :D Én meg közben olvastam egy kicsit. Dehát ugye a lányok mellett nem lehet unatkozni, nem hogy még olvasni :D:D Mindig jöttek oda, nagyon aranyosak voltak most (is:)), játszottunk, majd az 1 óra Wii lejárta után felvágtam nekik néhány répát, uborkát, paprikát, amit a tévézés közben szoktam enni.
Majd jött Az anyuka, és mondta, hogy nekem kéne a vacsorát levezényelni, mivel ők olyan 7 körül mennek el egy ilyen kórházas összejövetelre, ami az SS Great Britain nevű hajón, mostmár múzeumon, lesz. Ez egy nagyon elegáns este, mivel mindketten nagyon kirittyentették magukat :D, Az apuka szmokingot viselt! :)
Visszatérve a vacsorára, pizzát ettünk, volt két fagyasztott, ami még néhány héttel ezelőtről maradt meg, illetve volt még két pizzalap, amire tettünk sonkát, ananászt, sajtot, paprikát és paradicsomot, ja meg természetesen ketchupot :D, aztán be a sütőbe, majd evés. Illetve mgé maradt tegnapról Curry-s rizs, így azt is felmelegítettem.
A vacsoránál valahogy elkezdtek beszélni a Harry Potterről, aztán szóbakerült, hogy Dumbledore meghal a 6. rész végén, vagyishát megölik. Erre kérdezik tőlem, hogy tudom-e, hogy ki öli meg Dumbledore-t? Mondom, tudom, de nem árulom el, majd meglátjátok:) Kb végig a vacsorán át kérdezgették, dehát én nem olyan vagyok, aki spoilerezik :D:P
Na, szóval nem sokkal 7 után puccba vágva elindultak az estélyre a szülők, így a lefektetés rám és Laurára maradt. Az apukanak azt mondta, hogy majd ő lefekteti a lányokat, de mivel mondta, hogy a barátja ma este olyan 22.30 körül száll le a bristoli reptéren, ezért úgy gondoltam, hogy az lesz a legegyszerűbb, hogyha én fektetem le a gyerekeket, aztán ő meg mehet, amikor akar :)
A lányoknak olvastam egy ilyen ábécés könyvet (Letterland a címe), minden betűhöz van egy oldalni történet, és a lehető legtöbb szó azzal a betűvel kezdődik, ami annak az oldalnak a betűje. De mivel ugye nem kevés betű van még az angol ábécében sem :P, így az L-nél mondtam, mivel láttam, hogy elég fáradtak már a lányok, hogy ideje ágyba bújni. Nahát ez meg is volt, csak még kérdezi az egyik kislány, hogy énekelnék-e nekik valamit? Hát mondom, én nem tudok angolul semmi dalt :P Erre mondja, hogy énekeljem ezt... És elkezdett valamit énekelni, majd természetesen a másik is beszállt :D, így 5 perccel később kapcsoltam le náluk a villanyt, azóta nyugi van :) A fiúk 9-ig lehetnek fenn. Mivel ők is focibuzik, mint én :D, de ők annyira, hogy gyűjtik az ún. Match Attax kártyákat, amik minden új szezonban kijönnek és az összes Premier League-s csapatból kb 18 játékost tartalmaznak, illetve edzőkről, címerekről, bírókról is van, szóval lehet gyűjteni. Szóval mikor végeztem a lányoknál, és átmentem a fiúkhoz, ők pont az egyik ilyen gyűjtőben lévő kártyákat nézték, így csatlakoztam hozzájuk, mivel még volt idő 9-ig. Majd 9 előtt 5 perccel kérdezem, hogy megmostátok már a fogatokat? Mondják, nem. Mondom, akkor irány, mert 9-kor már nehezen lesz lefekvés. És termszétesen még egyikük sem öltözött át pizsamába :D Szóval nagy nehezen 9.20 körül lekapcsoltam rájuk a villanyt, de még utána is hallottam egy-két szót bentről :D
Végre, holnap nem lesz eső!!!!! Így találkozok jónéhány aupairrel, kezdésnek 10.30-kor Esztivel, ő jön be Bristolba, shoppingolni, és hát karácsony közeledtével nem árt nekem sem szétnézni :D Aztán 14.30-kor találkozok még néhány másik aupairrel, majd 17.30-tól Micollal megyünk megnézni most egy új, vagyis számunkra új moziba a Due Date című filmet. Ez lesz eddig a legolcsóbb, és hozzánk a legközelebb lévő mozi is egyben, úgyhogy remélhetőleg jó nap lesz. Ja, és valszeg vasárnap meg csak megyünk Glastonbury-be, ha az égiek is úgy akarják :D:P
Aztán a délelőtt nem úgy jött össze, ahogy terveztem, mert tegnap este úgy gondoltam, hogy délelőtt tanulok, dehát összepakoltam a konyhában, majd felsepregettem, kiteregettem, majd mielőtt indultam nyelvsuliba, felmostam a konyhát, étkezőt, előszobát; ezek között volt kb 30 percem, így akkor meg ettem, és megnéztem a legújabb Rules of Engagement-részt. Hát, nálam még mindig ez a Nr 1 sitcom a maiak közül :)
Az esőnek "hála" ma busszal mentem suliba. A suli jó volt, már csak két hetem van ott idén, kérdezte is Monica, a tanárunk, hogy ki szeretne majd járni jövőre is, illetve ki szeretne akár nyelvvizsgát is tenni. Én jelentkeztem mindkettőre, majd jövőhéten megkérdezem, hogysmint várhatóak a dolgok. Igaz, hogy úgy kérdezte, hogy ki szeretne majd FCE-vizsgát tenni, én meg jelentkeztem, de hát nekem a CAE lenne az igazi kihívás, mert az FCE-t simán leraknám akár most azonnal. Most nem nagyképűségből írom ezt, de tényleg így van. A feladatokban, amik ilyen vizsgafeladatminták, azokban 1-2-t is alig hibázok, és ezen a vizsgán is 60%-nak kell meglennie, úgyhogy ez simán meglenne.
Tehát még 2 hétig járok majd suliba, aztán a hazamenetelemig hátralévő további 3 hétben nem. Hát érdekes lesz, hogy hétfőn, szerdán és pénteken is lesz egy csomó időm. Mindegy, ezt is ki kell próbálni :D
Nyelvsuliból kilépve ismét eső fogadott, áááh, így ismét használhattam a kölcsönvett esernyőmet :D A buszról leszállva bementem a Co-operative nevű boltba, vettem két croissant-t, illetve két zacskó chips-et :P A croissant-okat megettem, mire a suliba értem, a chips meg kell, hogy legyen :D:D
Tehát, az eső továbbra sem csitult, így "nagyszerű" időben mentünk haza :S:S:S Külön jó pénteken, hogy 15.45-re jön Mervyn a dob- és gitártanár, vagy röviden zenetanár :D, így egy kicsit sietni kéne haza. Dehát ugye a lányok általában szeretnek "tökölni" :D, a könyv kicserélése is beletelik egy kis időbe, meg általában ők jönnek ki a suliból az utolsók között :P, így sosem tudunk hamar elindulni haza. De sebaj. Most is A középső fiúnek odaadtam a kulcsomat, hogy menjen előre, hogyha jön Mervyn, valaki legyen otthon, mivel A középső fiú bicajjal jár, így neki még gyorsabb volt.
Ja, amúgy elég viccesen nézhettem ki, mivel ma ismét "sharing day" volt, tehát vittek valamit a suliba, amivel játszottak, éshát a lányok természetesen két jelmezt vittek, aminek jó nagy csomója van :D és amit hazafelé a jó öreg aupairnek kell cipelnie :P Tehát nem kevesebbet cipeltem, mint két könyvtáskát, a két jelmezt két ilyen kicsi hátitáskában, az egyikük tornaszatyrát és a két ebédes tatyót, plusz még az esernyőmet, és ezt mindet egy kézben, mert jobbnak láttam szabadon hagyni az egyik kezemet, mert az út mellett jobb, ha legalább az egyikük kezét fogom :)
Na, végül sikeresen hazaértünk, totálisan megázva :S De ami örömteli, hogy a Primark-ban vásárolt széldzsekim kiállta a próbát, ugyanis tényleg vízálló!!! Úgyhogy pöpec :D;) Mikor hazaértünk, pont ott állt már az ajtóban Mervyn, majd nem sokkal később Laura is hazaért, 5 percen belül hozzánk képest. Gyorsan átöltöztem, a nadrágot levettem, rádobtam a fűtőtestre, aztán felszaladtam a lányokhoz.
Megcsináltuk előbb A legkisebb fiú háziját, majd olvastam a lányokkal, közben a legkisebb fiú elkezdett a Wii-n játszani, majd olyan 5 óra tájban a lányok is csatlakoztak hozzá, vagyis legalább a nézésben :D Én meg közben olvastam egy kicsit. Dehát ugye a lányok mellett nem lehet unatkozni, nem hogy még olvasni :D:D Mindig jöttek oda, nagyon aranyosak voltak most (is:)), játszottunk, majd az 1 óra Wii lejárta után felvágtam nekik néhány répát, uborkát, paprikát, amit a tévézés közben szoktam enni.
Majd jött Az anyuka, és mondta, hogy nekem kéne a vacsorát levezényelni, mivel ők olyan 7 körül mennek el egy ilyen kórházas összejövetelre, ami az SS Great Britain nevű hajón, mostmár múzeumon, lesz. Ez egy nagyon elegáns este, mivel mindketten nagyon kirittyentették magukat :D, Az apuka szmokingot viselt! :)
Visszatérve a vacsorára, pizzát ettünk, volt két fagyasztott, ami még néhány héttel ezelőtről maradt meg, illetve volt még két pizzalap, amire tettünk sonkát, ananászt, sajtot, paprikát és paradicsomot, ja meg természetesen ketchupot :D, aztán be a sütőbe, majd evés. Illetve mgé maradt tegnapról Curry-s rizs, így azt is felmelegítettem.
A vacsoránál valahogy elkezdtek beszélni a Harry Potterről, aztán szóbakerült, hogy Dumbledore meghal a 6. rész végén, vagyishát megölik. Erre kérdezik tőlem, hogy tudom-e, hogy ki öli meg Dumbledore-t? Mondom, tudom, de nem árulom el, majd meglátjátok:) Kb végig a vacsorán át kérdezgették, dehát én nem olyan vagyok, aki spoilerezik :D:P
Na, szóval nem sokkal 7 után puccba vágva elindultak az estélyre a szülők, így a lefektetés rám és Laurára maradt. Az apukanak azt mondta, hogy majd ő lefekteti a lányokat, de mivel mondta, hogy a barátja ma este olyan 22.30 körül száll le a bristoli reptéren, ezért úgy gondoltam, hogy az lesz a legegyszerűbb, hogyha én fektetem le a gyerekeket, aztán ő meg mehet, amikor akar :)
A lányoknak olvastam egy ilyen ábécés könyvet (Letterland a címe), minden betűhöz van egy oldalni történet, és a lehető legtöbb szó azzal a betűvel kezdődik, ami annak az oldalnak a betűje. De mivel ugye nem kevés betű van még az angol ábécében sem :P, így az L-nél mondtam, mivel láttam, hogy elég fáradtak már a lányok, hogy ideje ágyba bújni. Nahát ez meg is volt, csak még kérdezi az egyik kislány, hogy énekelnék-e nekik valamit? Hát mondom, én nem tudok angolul semmi dalt :P Erre mondja, hogy énekeljem ezt... És elkezdett valamit énekelni, majd természetesen a másik is beszállt :D, így 5 perccel később kapcsoltam le náluk a villanyt, azóta nyugi van :) A fiúk 9-ig lehetnek fenn. Mivel ők is focibuzik, mint én :D, de ők annyira, hogy gyűjtik az ún. Match Attax kártyákat, amik minden új szezonban kijönnek és az összes Premier League-s csapatból kb 18 játékost tartalmaznak, illetve edzőkről, címerekről, bírókról is van, szóval lehet gyűjteni. Szóval mikor végeztem a lányoknál, és átmentem a fiúkhoz, ők pont az egyik ilyen gyűjtőben lévő kártyákat nézték, így csatlakoztam hozzájuk, mivel még volt idő 9-ig. Majd 9 előtt 5 perccel kérdezem, hogy megmostátok már a fogatokat? Mondják, nem. Mondom, akkor irány, mert 9-kor már nehezen lesz lefekvés. És termszétesen még egyikük sem öltözött át pizsamába :D Szóval nagy nehezen 9.20 körül lekapcsoltam rájuk a villanyt, de még utána is hallottam egy-két szót bentről :D
Végre, holnap nem lesz eső!!!!! Így találkozok jónéhány aupairrel, kezdésnek 10.30-kor Esztivel, ő jön be Bristolba, shoppingolni, és hát karácsony közeledtével nem árt nekem sem szétnézni :D Aztán 14.30-kor találkozok még néhány másik aupairrel, majd 17.30-tól Micollal megyünk megnézni most egy új, vagyis számunkra új moziba a Due Date című filmet. Ez lesz eddig a legolcsóbb, és hozzánk a legközelebb lévő mozi is egyben, úgyhogy remélhetőleg jó nap lesz. Ja, és valszeg vasárnap meg csak megyünk Glastonbury-be, ha az égiek is úgy akarják :D:P
2010. november 11., csütörtök
Új látogatottsági csúcs lesz szombaton: 12 :D
Tegnap reggel Az apukafal kísértük a lányokat a suliba, közben beszélgettünk. Kérdezte, hogy tudom-e, hogy mi lesz a hétvége programja? Mondom, annyit tudok, hogy Laurának jön pénteken a barátja. Mondja igen, illetve még szombaton jön Manchesterből Az apukaék két barátja, a meleg pár, akiknél múlt hétvégén voltak a fiúk, amíg a boltoni PL-meccset nézték. Most vasárnap fognak utazni Portugáliába, asszem már említettem, hogy oda fognak most költözni. Szombaton valamikor jönnek, itt alszanak, aztán vasárnap reggel 6-kor indulnak Plymouth-ba, ahonnan 25 órás út vár rájuk kompon :) Szóval szombat este 12-en leszünk a házban :D
Még említette reggel Az apuka, hogy lesz valami nemzetközi rugby-meccs a tv-ben, így ha otthon leszek, nyugodtan csatlakozhatok hozzájuk. Mondtam oké. De valszeg nem leszek itthon, vagyis remélem, hogy lesz valami program a többi aupairrel, pl mozi, stb. :)
Na, a tegnapi napról. Ismét mentem nyelvsuliba, ami ismét csak jó volt, nem hittem volna, hogy egyszer még szeretek majd iskolába járni :D Hidegnek hideg volt, már simán kesztyűben kellett bicajozni.
Ja, még reggel mondta Az apuka, hogy nem működik az internet, de szerencsére néhány perccel a nyelvsuliba indulás előtt visszatért :D
Nyelvsuli után gyorsan haza, bevágtam egy banánt, bepakoltam a hátitáskába a cumót, ugyanis a tapasztalatokból kiindulva miután hazaérünk, kb 3.40-3.45 körül, nincs idő összapakolnom a felszerelést a teniszre, amire 4-re oda kéne érnünk :P
Most, miután hazaértünk, csináltam gyorsban kaját A legkisebb fiúnak, hogy valamit harapjon tenisz előtt, és eközben a két lány elkezdett birkózni, verekedni, mert van egy ilyen robot, aminek a távirányítója az egyiküknél volt, de a másik lány, természetesen, meg akarta szerezni. Jó, szétválasztottam őket, majd néhány perc múlva megint azt csinálták, de kb nekünk már menni kellett volna, erre felkaptam azt a robotot, és mondtam A középső fiúnek, hogy vigye el valahova, mondjuk a szobámba, hogy egyikük se játsszon vele, ha nem tudnak megegyezni. El is vitte, és mindkét lány elkezdett bőgni, de nem nagyon hatott meg a dolog, ha nem tudnak viselkedni, nincs játék. Ezután mi elmentünk, ekkor Laura és A középső fiú volt a lányokkal.
Mi, A legkisebb fiú és én, természetesen későn indultunk el, így kb 0% esélyünk volt, hogy odaérjünk időben a teniszre. Sőt, most nem is a Canford Parkban volt a tenisz, hanem egy kicsit még tovább kellett menni, át a canfordi temetőn!!! :D, majd kilyukadtunk egy ilyen sportcentrumhoz, Coombe Dingle a neve, asszem, van itt mindenféle pálya, egy csomó teniszpálya, focipálya, rugbypálya, az egyik focipályán pedig gyeplabdát játszottak. Van egy épület is, amiben szintén van jópár teniszpálya, de A legkisebb fiú órája kinn volt a "jó" időben :S:P Én jobb híján leültem egy padra és olvastam, illetve egyszer elmentem a recepcióra, amikor Tom, az edző megkért, hogy kérjem már meg a recepcióst, hogy kapcsolják fel a világítást, mert már kezdett sötétedni.
Egy nagy pozitívum volt, hogy a két pár zokninak köszönhetően nem fázott a lábam!!! :D Igaz, a kezem kb lefagyott, sőt, visszafelé, mivel A legkisebb fiú nem hozta el a saját kesztyűjét, így odaadtam neki, ne fázzon már annyira, mivel egész órán biztos nem volt melege a kezének sem :D:P Szóval mire hazaértünk, kb le lehetett volna tördelni egyesével az ujjaimat :D:D
Amúgy még kedden a vacsoránál, ja nem, szerdán a reggelinél Az anyuka megkért, hogy fizessem be A legkisebb fiú tegnapi teniszóráját. Az óra leteltével oda is mentem Tomhoz, hogy mivel még nem fizettünk, így kifizetném a mai órát, erre mondja, hogy az egészet kellene, mert így ő nem tudja elfogadni, hogy csak óráról-órára fizetnek az emberek, mivel a pálya bérlése Ł8/óra, így legalább 3 embernek lennie kéne, hogy megérje neki tartani az órát. Mondta, hogy majd hívja fel Az anyuka, hogy megbeszéljék, hogy fog-e járni továbbra is A legkisebb fiú.
Még mielőtt elindultunk teniszre, megkértem Laurát, hgoy majd kezdje el hamarabb csinálni a kaját, mert A középső fiúnek 6-től fociedzése van, így neki ennie kell előtte, így mire hazaértünk teniszből, majdnem minden kész volt, én csak az uborkát szeleteltem fel, illetve a salátába segítettem be. A vacsora simán lezajlott, most nem basztatták egymást a fiúk :D:P
Aztán este néztem neten focimeccset, majd egy kis msn, skype, majd alvás.
Most éjszaka egyébként annyira fújt a szél, hogy többször is felébredtem rá. Nagyon durva és hangos volt, néha még az eső is nekikezdett, úgyhogy érdekes egy éjszaka volt. De kb ma egész délelőtt esett az eső, meg fújt a szél, úgyhogy nem is mozdultam ki. Ilyen időben nincs kedvem :S
Amúgy most délelőtt megnéztem a lefoglalt coach (busz)-jegyet, hogy hova is megy, mert én úgy emlékeztem, hogy Heathrow-n a központi buszpályaudvarig szól a jegyem, ami az 1-es és a 3-as terminál között van, míg az én gépem Bp-re az 5-ösről megy, tehát még valahogy el kéne jutnom az 5-ösre. De sztem majd megkérem Az apukaot, hogy foglaljunk nekem az 5-ös terminálig jegyet, mert az mégis egyszerűbb, ha eleve ott tesz ki a busz, minthogy még utazgassak a terminálok között.
Jó napot mindenkinek! :D
Még említette reggel Az apuka, hogy lesz valami nemzetközi rugby-meccs a tv-ben, így ha otthon leszek, nyugodtan csatlakozhatok hozzájuk. Mondtam oké. De valszeg nem leszek itthon, vagyis remélem, hogy lesz valami program a többi aupairrel, pl mozi, stb. :)
Na, a tegnapi napról. Ismét mentem nyelvsuliba, ami ismét csak jó volt, nem hittem volna, hogy egyszer még szeretek majd iskolába járni :D Hidegnek hideg volt, már simán kesztyűben kellett bicajozni.
Ja, még reggel mondta Az apuka, hogy nem működik az internet, de szerencsére néhány perccel a nyelvsuliba indulás előtt visszatért :D
Nyelvsuli után gyorsan haza, bevágtam egy banánt, bepakoltam a hátitáskába a cumót, ugyanis a tapasztalatokból kiindulva miután hazaérünk, kb 3.40-3.45 körül, nincs idő összapakolnom a felszerelést a teniszre, amire 4-re oda kéne érnünk :P
Most, miután hazaértünk, csináltam gyorsban kaját A legkisebb fiúnak, hogy valamit harapjon tenisz előtt, és eközben a két lány elkezdett birkózni, verekedni, mert van egy ilyen robot, aminek a távirányítója az egyiküknél volt, de a másik lány, természetesen, meg akarta szerezni. Jó, szétválasztottam őket, majd néhány perc múlva megint azt csinálták, de kb nekünk már menni kellett volna, erre felkaptam azt a robotot, és mondtam A középső fiúnek, hogy vigye el valahova, mondjuk a szobámba, hogy egyikük se játsszon vele, ha nem tudnak megegyezni. El is vitte, és mindkét lány elkezdett bőgni, de nem nagyon hatott meg a dolog, ha nem tudnak viselkedni, nincs játék. Ezután mi elmentünk, ekkor Laura és A középső fiú volt a lányokkal.
Mi, A legkisebb fiú és én, természetesen későn indultunk el, így kb 0% esélyünk volt, hogy odaérjünk időben a teniszre. Sőt, most nem is a Canford Parkban volt a tenisz, hanem egy kicsit még tovább kellett menni, át a canfordi temetőn!!! :D, majd kilyukadtunk egy ilyen sportcentrumhoz, Coombe Dingle a neve, asszem, van itt mindenféle pálya, egy csomó teniszpálya, focipálya, rugbypálya, az egyik focipályán pedig gyeplabdát játszottak. Van egy épület is, amiben szintén van jópár teniszpálya, de A legkisebb fiú órája kinn volt a "jó" időben :S:P Én jobb híján leültem egy padra és olvastam, illetve egyszer elmentem a recepcióra, amikor Tom, az edző megkért, hogy kérjem már meg a recepcióst, hogy kapcsolják fel a világítást, mert már kezdett sötétedni.
Egy nagy pozitívum volt, hogy a két pár zokninak köszönhetően nem fázott a lábam!!! :D Igaz, a kezem kb lefagyott, sőt, visszafelé, mivel A legkisebb fiú nem hozta el a saját kesztyűjét, így odaadtam neki, ne fázzon már annyira, mivel egész órán biztos nem volt melege a kezének sem :D:P Szóval mire hazaértünk, kb le lehetett volna tördelni egyesével az ujjaimat :D:D
Amúgy még kedden a vacsoránál, ja nem, szerdán a reggelinél Az anyuka megkért, hogy fizessem be A legkisebb fiú tegnapi teniszóráját. Az óra leteltével oda is mentem Tomhoz, hogy mivel még nem fizettünk, így kifizetném a mai órát, erre mondja, hogy az egészet kellene, mert így ő nem tudja elfogadni, hogy csak óráról-órára fizetnek az emberek, mivel a pálya bérlése Ł8/óra, így legalább 3 embernek lennie kéne, hogy megérje neki tartani az órát. Mondta, hogy majd hívja fel Az anyuka, hogy megbeszéljék, hogy fog-e járni továbbra is A legkisebb fiú.
Még mielőtt elindultunk teniszre, megkértem Laurát, hgoy majd kezdje el hamarabb csinálni a kaját, mert A középső fiúnek 6-től fociedzése van, így neki ennie kell előtte, így mire hazaértünk teniszből, majdnem minden kész volt, én csak az uborkát szeleteltem fel, illetve a salátába segítettem be. A vacsora simán lezajlott, most nem basztatták egymást a fiúk :D:P
Aztán este néztem neten focimeccset, majd egy kis msn, skype, majd alvás.
Most éjszaka egyébként annyira fújt a szél, hogy többször is felébredtem rá. Nagyon durva és hangos volt, néha még az eső is nekikezdett, úgyhogy érdekes egy éjszaka volt. De kb ma egész délelőtt esett az eső, meg fújt a szél, úgyhogy nem is mozdultam ki. Ilyen időben nincs kedvem :S
Amúgy most délelőtt megnéztem a lefoglalt coach (busz)-jegyet, hogy hova is megy, mert én úgy emlékeztem, hogy Heathrow-n a központi buszpályaudvarig szól a jegyem, ami az 1-es és a 3-as terminál között van, míg az én gépem Bp-re az 5-ösről megy, tehát még valahogy el kéne jutnom az 5-ösre. De sztem majd megkérem Az apukaot, hogy foglaljunk nekem az 5-ös terminálig jegyet, mert az mégis egyszerűbb, ha eleve ott tesz ki a busz, minthogy még utazgassak a terminálok között.
Jó napot mindenkinek! :D
2010. november 9., kedd
Nemzetközi gasztronómiai hét :)
Az előző bejegyzésben elfelejtettem leírni, hogy mit is ettünk tegnap este vacsira. Előétel gyanánt mindenki kapott egy kis garnélarákot (prawn), aztán kagylót (mussel)!!! Hát mivel én még nem ettem, ezért csak egyet megkóstoltam, de nem nyerte el a tetszésemet, így többet nem is ettem, inkább a sütőben néhány percig megmelegített/sütött bagel-eket ettem, amin lazac és kapor volt. Nem keveset ettem, nehogy már éhen maradjak :D:P, aztán a főfogás paradicsomleves volt, volt benne valami, de gőzöm nincs mi, lehet, jobban jártam, hogy nem tudtam, mi volt az :D Ééééss még nem volt vége, mert desszertként pedig sült gesztenyét ettünk :D Jó kis gyenge kaja, mi? :P
Ma vacsorára még délelőtt megfőzte a curry-t Az anyuka, mert délután a szülői értekezletek/fogadóórák miatt nem lett volna ideje. Aztán délután nekem és Laurának kellett a többi kaját megcsinálni, ami igazándiból nem volt nagy feladat, rizst kifőzni, salátát megcsinálni, megmelegíteni a curry-t, a maradék tésztából és szószból valamit produkálni:), teát elkészíteni és sajtot reszelni.
Az anyuka nem is evett velünk, sőt még mikor ment el délután, elvitt egy jó kis adag curry-t, ill rizst, meg még néhány cuccot magával. Nem tudom pontosan, hogy hova vitte, de mivel szülői értekezletre ment, gondolom, csak oda vitte. Na mindegy, érdekes, mindenesetre...
Még mielőtt vacsoráztunk volna, de már csak néhány perc híja volt a dolgoknak, Az apuka mondta a konyhában, hogy jó a szervezettség, jól dolgozunk :D
Aztán vacsora végén, Az apukafal beszélgettünk az asztalnál, és mondta, hogy nagyon finom volt a vacsora, meg, hogy köszöni, stb-stb :) Majd mondtam, hogy holnap tortilla lesz, bele meg mindent teszünk, ami szem-szájnak ingere :D És erre kérdezi, hogy csütörtökön mi lesz? Merthogy ma volt ugye curry, az indiai kaja, holnap lesz tortilla, mexikói, hétfőn volt kagyló és garnélarék, abban egyeztünk meg, hogy francia :D Én meg mondtam, hogy próbáljunk ki valami teljesen új kaját :D
Jó, ez úgyse rajta múlik, mivel Az anyukaval készítjük majd a vacsorát, szóval mindegy, de egy kis érdekesség a mai estéről:D
Ma vacsorára még délelőtt megfőzte a curry-t Az anyuka, mert délután a szülői értekezletek/fogadóórák miatt nem lett volna ideje. Aztán délután nekem és Laurának kellett a többi kaját megcsinálni, ami igazándiból nem volt nagy feladat, rizst kifőzni, salátát megcsinálni, megmelegíteni a curry-t, a maradék tésztából és szószból valamit produkálni:), teát elkészíteni és sajtot reszelni.
Az anyuka nem is evett velünk, sőt még mikor ment el délután, elvitt egy jó kis adag curry-t, ill rizst, meg még néhány cuccot magával. Nem tudom pontosan, hogy hova vitte, de mivel szülői értekezletre ment, gondolom, csak oda vitte. Na mindegy, érdekes, mindenesetre...
Még mielőtt vacsoráztunk volna, de már csak néhány perc híja volt a dolgoknak, Az apuka mondta a konyhában, hogy jó a szervezettség, jól dolgozunk :D
Aztán vacsora végén, Az apukafal beszélgettünk az asztalnál, és mondta, hogy nagyon finom volt a vacsora, meg, hogy köszöni, stb-stb :) Majd mondtam, hogy holnap tortilla lesz, bele meg mindent teszünk, ami szem-szájnak ingere :D És erre kérdezi, hogy csütörtökön mi lesz? Merthogy ma volt ugye curry, az indiai kaja, holnap lesz tortilla, mexikói, hétfőn volt kagyló és garnélarék, abban egyeztünk meg, hogy francia :D Én meg mondtam, hogy próbáljunk ki valami teljesen új kaját :D
Jó, ez úgyse rajta múlik, mivel Az anyukaval készítjük majd a vacsorát, szóval mindegy, de egy kis érdekesség a mai estéről:D
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)